O konferencji

Konferencja „Twierdza” to wydarzenie skierowane do ludzi wierzących, ale także poszukujących i chcących rozpalić swoją wiarę, którzy pragną spotkać się na wspólnej modlitwie, formacji i dialogu.

KIEDY?

13 kwietnia 2024 r. (sobota)

GDZIE?

Chełmski Dom Kultury, Plac Tysiąclecia Państwa Polskiego 1, 22-100 Chełm

ONLINE

W tym roku możesz uczestniczyć w konferencji również w formie on-line (w przypadku trudności z rejestracją uczestnika z zagranicy, prosimy o kontakt z biurem. Wskazówki umieściliśmy w sekcji "zapisy-ważne informacje")

KOSZT

129 zł - udział stacjonarny - BRAK MIEJSC

99 zł - udział online

REJESTRACJA

Rejestracja jest niezwykle prosta, możesz to zrobić za pomocą naszej strony.

Aktualnie pozostały miejsca tylko online (zamykamy 11.04)

WIARA – dzięki wspólnej modlitwie oraz słuchaniu Bożego Słowa pragniemy tworzyć miejsce wzrostu wiary dla ludzi żyjących w relacji z Bogiem

ROZWÓJ – dzięki konferencjom głoszonym na najwyższym poziomie w treści i przekazie chcemy, aby każdy uczestnik mógł rozwijać swoją wiarę, nabierać doświadczenia i poszerzać swoją wiedzę

SPOTKANIE – zależy nam, aby uczestnicy, którzy na co dzień pochodzą z różnych parafii i wspólnot, dzięki stworzonej przestrzeni do dialogu, mogli wymieniać się doświadczeniem, szukać odpowiedzi na nurtujące ich pytania i wracać do swoich środowisk będąc napełnionym mocą Ducha Św.

Pan Bóg zaprosił nas na modlitwie do tego przedsięwzięcia, aby Jego Królestwo się rozszerzało. Pokazał nam w swoim Słowie, że mamy podkreślać Jego wielkość i moc. Nazwa „Twierdza” nie prowadzi więc do myśli o walce i wojnie, lecz kieruje ku Bogu, który w swoim Słowie wielokrotnie opisywany jest jako twierdza – On jedynie skałą i zbawieniem moim, twierdzą moją, więc się nie zachwieję (Ps 62,3).

Zależy nam również na człowieku, który przyjmując Boga do swojego serca, sam staje się twierdzą. Doskonale podkreśla to św. Teresa z Avila w swoim dziele „Twierdza wewnętrzna”. Ukazuje, jak wielkie skarby kryje ludzka dusza oraz zaprasza do odkrywania tych skarbów i wykorzystania ich do osobistego udoskonalenia oraz zapewnienia sobie prawdziwego szczęścia jeszcze tu na ziemi.

Tego właśnie pragniemy – dać każdemu z nas doświadczenie Bożej miłości i mocy bez względu na okoliczności, w jakich żyjemy, bez względu na kondycję naszego serca, bo przecież Bóg jest dobry – zawsze dobry!

Hasło tegorocznej edycji to „TAKTYKA KRÓLESTWA”. Wchodząc w Ewangelię i Boży plan zbawienia, chcemy poznawać taktykę, którą zostawia nam Jezus. Aby armia zwyciężała nie wystarczy tylko ogromne wojsko, ale dobra taktyka, która przechytrzy przeciwnika i doprowadzi do zwycięstwa. Taktyka to konkretne kroki i działania, które należy podjąć. W przeciwieństwie do strategii, która skupia się na realizacji długoterminowych celów, taktyka zawęża swoje plany do najbliższej przyszłości. Strategia wygrywa wojnę, taktyka – konkretną bitwę. Chciejmy zagłębić się w taktykę Bożego Królestwa i wdrożyć ją w naszą codzienność, aby przez konkretne wskazówki, nieustannie poruszać się po Bożej orbicie zwycięstwa.

Mówcy

Urodził się 9 lutego 1964 roku w Krakowie. W 1988 roku przyjął święcenia kapłańskie, a w roku 2011 sakrę biskupią i przez sześć kolejnych lat był biskupem pomocniczym Archidiecezji Krakowskiej. Ojciec Święty Franciszek w dniu 14 września 2017 roku mianował go arcybiskupem metropolitą łódzkim, a 30 września 2023 roku kreował kardynałem. W Konferencji Episkopatu Polski kardynał Grzegorz Ryś odpowiada m.in. za Komitet ds. Dialogu z Judaizmem oraz jest członkiem watykańskiej Dykasterii ds. Biskupów.

Lider Wspólnoty Metanoia, prezes Fundacji Aplica, psychoterapeuta, mówca konferencyjny. Mąż Uli oraz tata Noemi, Samuela i Dawida. Pracuje w Instytucie Rozwoju Osobistego i Psychoterapii Fundacji Aplica, gdzie prowadzi psychoterapię oraz szkolenia i warsztaty. Szkoli psychologów, terapeutów ucząc pomocy psychologicznej. Nieprzerwanie od kilkunastu lat uczy ludzi odkrywania własnego potencjału i świadomego dokonywania wyborów. Prowadzi szkolenia, warsztaty i treningi, wpierając inne organizacje w budowaniu zespołów.

Od 30 lat we wspólnocie ewangelizacyjnej “Mocni w Duchu”. Z wykształcenia muzyk, z pasji miłośniczka Słowa Bożego, z powołania świecka konsekrowana, kompozytorka. Od 20 lat głosi konferencje, a od kilkunastu lat dzieli się swoim doświadczeniem spotkania z Bogiem w książkach dedykowanych zarówno dorosłym jak i dzieciom. Współprowadzi kanał na YT Mocni w Duchu Dzieciom

Lider wspólnoty „Głos Pana” w Skierniewicach. Ewangelizator posługujący modlitwą o uzdrowienie w kraju i za granicą. Jest członkiem Krajowej Służby Komunii „CHARIS” oraz autorem książek. Znany z krótkich rozważań Słowa Bożego „Kwadransik ze Słowem” na Youtube. Twórca projektu „ChwałaMU”. Absolwent AWF w Warszawie, student teologii oraz prezes Fundacji „Rozpal Wiarę”.

Kapłan Archidiecezji Lubelskiej, moderator Chełmskiego Centrum Ewangelizacji oraz dyrektor Szkoły Ewangelizacji Matki Bożej Chełmskiej, duszpasterz akademicki PANS w Chełmie, lider zespołu Good God, rekolekcjonista, autor książek „W oczekiwaniu na przełom” oraz „Przemień pustkę w przestrzeń”.

Dominikanin, kaznodzieja, coach. Koordynator warsztatów kaznodziejskich. Autor książek, min. „Ruchome schody – rozwój przez regres” oraz „Płomień pasji”.

Zespół

LIVE EXPERIENCE powstało w ramach działań ewangelizacyjnych fundacji SOWINSKY, którą prowadzi małżeństwo Krzysztof i Maja Sowińscy. Maja jest autorką pieśni. Oboje starają się wszystkimi dostępnymi sobie sposobami głosić Królestwo Boże, aż przyjdzie. 

LIVE EXPERIENCE to muzyczny projekt modlitewny, w którym pieśni nie są w wersji nod-do, ale stanowią formę otwartą na powtórki motywów, spontaniczne frazy, bieżące działanie Ducha Świętego. Poprzez studium bojaźni i zanurzenie w chwałę, która przebija się przez szczeliny pękającego w szwach świata, kierujemy się ku krainie eschatologii, czyli rzeczy ostatecznych, krytycznych i ekstatycznych. Staramy się pojąć, co to znaczy, że Jezus naprawdę wróci ponownie na ziemię – jako żydowski Król, który odnowi swój lud i przywróci Królestwo Izraela. Chcemy ugościć Bożą Obecność i zaprosić do tego innych. W tym wszystkim chodzi o Niego.

 

Informacje

Termin: 13 kwietnia 2024 r. (sobota)

Miejsce: Chełmski Dom Kultury, Plac Tysiąclecia Państwa Polskiego 1, 22-100 Chełm

Organizator: Chełmskie Centrum Ewangelizacji

Koszt uczestnictwa stacjonarnie: 129 zł (zawiera: obiad i kolację, poczęstunek w przerwach, kawę, herbatę, materiały, pozostałe koszty organizacyjne). Liczba uczestników konferencji jest ograniczona. Jeżeli pragniesz być z nami w tym dniu, koniecznie się zarejestruj!

Koszt uczestnictwa online: 99 zł (linki do transmisji on-line przesyłane są na kilka dni przed wydarzeniem) 

Recepcja: Rejestracja uczestników czynna będzie od godziny 8:30 w Chełmskim Domu Kultury. Każdy uczestnik w dniu konferencji otrzyma w recepcji identyfikator oraz pakiet powitalny. 

Posiłki: w trakcie przerw przewidziany jest obiad i kolacja (do wyboru mięsny lub wege) oraz kawa, herbata, przekąski

Początek: sobota, godz. 10:00

Zakończenie: sobota, ok. 20:00

Parking: przy domu kultury są dostępne darmowe parkingi

Noclegi: istnieje możliwość zamówienia noclegu w Domu Pielgrzyma przy Sanktuarium (pokoje 2,3 – osobowe z łazienką plus kuchnia do wspólnego użytku). Należy to uczynić dzwoniąc pod numer 82 565 36 56. Dostępne są również hotele, m.in.: Duet, Kozak, Edels, Lwów, Kamena, Zajazd Trzy Dęby

Kontakt z nami: do 11 kwietnia do 19:00. 12 i 13 kwietnia kontakt e-mailowy i telefoniczny z nami będzie utrudniony lub nawet niemożliwy (przygotowujemy konferencję i w niej uczestniczmy)

Zapisy: BRAK MIEJSC DO UDZIAŁU STACJONARNEGO. Trwają zapisy do uczestnictwa w formie online (do 11.04)

Zapisy grupowe: nie prowadzimy zapisów grupowych. Każdy uczestnik zapisuje się imiennie, indywidualnie

Przekazanie rezerwacji: każdy uczestnik otrzymuje imienny identyfikator, dlatego w przypadku przekazania swojej rezerwacji innej osobie, prosimy przekazać nam dane uczestnika

Rezygnacja uczestnika: po uiszczeniu opłaty, w przypadku rezygnacji z wydarzenia do 5.04 zwracana jest wpłacona kwota pomniejszona o 30 zł. Rezygnacja po 9.04 wiąże się z tym, że całość kwoty przekazana będzie na koszty organizacji

Zmiana formy uczestnictwa: w przypadkach losowych istnieje możliwość zmiany formy uczestnictwa ze stacjonarnej na online do 11.04 (różnica w opłacie nie podlega zwrotowi)

Opłaty: przyjmowane są na konto w formie przedpłaty w wysokości 100%. Nie ma możliwości dokonania na miejscu

Jeżeli doświadczasz trudności finansowych, a chcesz uczestniczyć w konferencji – skontaktuj się z nami. Nie mogą one stanowić przeszkody w udziale w tym wydarzeniu

Każdy uczestnik otrzyma potwierdzenie drogą e-mailową wpłaty i rezerwacji miejsca w ciągu 2 dni roboczych od zaksięgowania wpłaty. Opłatę należy dokonać w ciągu 3 dni roboczych od daty rezerwacji, w przeciwnym wypadku rezerwacja zostanie anulowana (o czym dana osoba otrzyma informację e-mailowo)

Miejsca na sali zajmowane będą według uznania, bez konkretnej rezerwacji, dlatego zachęcamy do punktualnego zgłoszenia w rejestracji

Dzieci do 4 lat zajmujące miejsce na kolanach opiekuna mogą uczestniczyć w konferencji bez konieczności rejestracji, są zwolnione z opłat

Koszt udziału uczestnika w wieku 5-17 lat jest taki sam jak osoby dorosłej

Uczestnik w wieku 5-15 lat może przebywać z rodzicem lub opiekunem prawnym będącym na konferencji

Uczestnik w wieku 16-17 lat może przebywać na konferencji bez rodzica lub opiekuna

Od uczestnika w wieku 16-17 lat wymagana jest pisemna zgoda rodzica lub opiekuna prawnego, okazana podczas rejestracji. Zgoda musi zawierać numer PESEL, numer telefonu oraz adres zamieszkania rodzica lub opiekuna prawnego. Bez okazania zgody osoba niepełnoletnia nie może wziąć udziału w konferencji

Organizator nie zapewnia specjalnych pomieszczeń dla dzieci (przebieralnie, pokoje zabaw, miejsca na wózki itp.)

Zgody: dokonując zapisu wyrażasz zgodę na utrwalanie i korzystanie z Twojego wizerunku przez organizatorów wydarzenia. Zgoda obejmuje również korzystanie z wizerunku utrwalonego w trakcie wydarzenia oraz po zakończeniu inicjatyw, bez ograniczeń terytorialnych i czasowych, w ramach działalności organizatora


UCZESTNICTWO ONLINE:

Każdy uczestnik otrzyma potwierdzenie drogą e-mailową wpłaty i rezerwacji miejsca w ciągu 2 dni roboczych od zaksięgowania wpłaty. Opłatę należy dokonać w ciągu 3 dni roboczych od daty rezerwacji, w przeciwnym wypadku rezerwacja zostanie anulowana (o czym dana osoba otrzyma informację e-mailowo)

Uczestnik online: otrzyma link do transmisji na kilka dni przed wydarzeniem. Jeżeli do 11 kwietnia nie będzie od nas żadnej wiadomości – prosimy o kontakt z biurem

Zapis uczestnika z zagranicy: w przypadku nie posiadania adresu polskiego, w miejscu “kod” w formularzu danych osobowych, prosimy wpisać kod 22-100. Natomiast przy wyborze płatności prosimy zaznaczyć opcję “przelew tradycyjny”. Dane do przelewów zagranicznych: kliknij

Udział na żywo: jeśli w tym dniu nie możesz uczestniczyć na żywo – konferencję będzie można odtworzyć również później

Link: jest tylko dla uczestnika dokonującego rejestracji, prosimy nie przekazywać go innym osobom

Opłata uczestnika w formie online nie podlega zwrotowi

Organizator konferencji nie ponosi odpowiedzialności za nieprawidłowo podane adresy e-mail, czy inne problemy ze skrzynką uniemożliwiające dostarczanie wiadomości, ani za trudności techniczne w odbiorze transmisji, np. niewystarczająco szybki internet.

JEŻELI NIE OTRZYMAŁEŚ OD NAS ŻADNEGO POTWIERDZENIA, ALBO MASZ JAKIEKOLWIEK PYTANIA – SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI DO 11 KWIETNIA DO 19:00

12 i 13 kwietnia kontakt e-mailowy i telefoniczny z nami będzie utrudniony lub nawet niemożliwy (przygotowujemy konferencję i w niej uczestniczmy)

Czekamy na Twoją wiadomość – biuro@chce.info lub telefon 510 676 422

Możesz również skorzystać z naszego formularza kontaktowego

Program

8:30-10:00 – rejestracja

10:00-10:15 – opening

10:15-10:45 – uwielbienie

10:50-11:30 – konferencja I

11:40-12:20 – konferencja II

12:20-13:05 – przerwa

13:10-13:50 – konferencja III

14:00-14:40 – konferencja IV

14:45-15:45 – obiad 

15:45-16:10 – uwielbienie

16:10-16:50 – konferencja V  

17:00-17:40 – konferencja VI

17:50-18:30 – kolacja  

18:35-19:50 – uwielbienie

19:50-20:00 – podziękowania

20:00 – zakończenie

Tak było rok temu

Patronat honorowy

Nasze wydarzenie patronatem honorowym objął Arcybiskup Stanisław Budzik

Wspierają nas

Patronat medialny

Sponsorzy

Możesz wesprzeć nasze działania ewangelizacyjne i formacyjne: