O konferencji             Mówcy             Informacje             Program             Rejestracja

O konferencji

Konferencja „Twierdza” to wydarzenie skierowane do ludzi wierzących, ale także poszukujących i chcących rozpalić swoją wiarę, którzy pragną spotkać się na wspólnej modlitwie, formacji i dialogu.

KIEDY?

22 kwietnia 2023 r. (sobota)

GDZIE?

Chełmski Dom Kultury, Plac Tysiąclecia Państwa Polskiego 1, 22-100 Chełm

KOSZT

100 zł

REJESTRACJA

Rejestracja jest niezwykle prosta, możesz to zrobić poprzez naszą stronę od 12 lutego, od godz.16:00

WIARA – dzięki wspólnej modlitwie oraz słuchaniu Bożego Słowa pragniemy tworzyć miejsce wzrostu wiary dla ludzi żyjących w relacji z Bogiem

ROZWÓJ – dzięki konferencjom głoszonym na najwyższym poziomie w treści i przekazie chcemy, aby każdy uczestnik mógł rozwijać swoją wiarę, nabierać doświadczenia i poszerzać swoją wiedzę

SPOTKANIE – zależy nam, aby uczestnicy, którzy na co dzień pochodzą z różnych parafii i wspólnot, dzięki stworzonej przestrzeni do dialogu, mogli wymieniać się doświadczeniem, szukać odpowiedzi na nurtujące ich pytania i wracać do swoich środowisk będąc napełnionym mocą Ducha Św.

Pan Bóg zaprosił nas na modlitwie do tego przedsięwzięcia, aby Jego Królestwo się rozszerzało. Pokazał nam w swoim Słowie, że mamy podkreślać Jego wielkość i moc. Nazwa „Twierdza” nie prowadzi więc do myśli o walce i wojnie, lecz kieruje ku Bogu, który w swoim Słowie wielokrotnie opisywany jest jako twierdza – On jedynie skałą i zbawieniem moim, twierdzą moją, więc się nie zachwieję (Ps 62,3).

Zależy nam również na człowieku, który przyjmując Boga do swojego serca, sam staje się twierdzą. Doskonale podkreśla to św. Teresa z Avila w swoim dziele „Twierdza wewnętrzna”. Ukazuje, jak wielkie skarby kryje ludzka dusza oraz zaprasza do odkrywania tych skarbów i wykorzystania ich do osobistego udoskonalenia oraz zapewnienia sobie prawdziwego szczęścia jeszcze tu na ziemi.

Tego właśnie pragniemy – dać każdemu z nas doświadczenie Bożej miłości i mocy bez względu na okoliczności, w jakich żyjemy, bez względu na kondycję naszego serca, bo przecież Bóg jest dobry – zawsze dobry!

Hasło tegorocznej konferencji to PRZEGRUPOWANIE. W języku militarnym oznacza ono zmianę istniejącego rozmieszczenia sił i środków. 

Obecnie żyjemy w trudnym położeniu – zarówno zły duch, jak i świat, różne trudny, porażki, upadki, lęki zaczynają wprowadzać chaos w nasze życie. Nie chcemy jednak trwać w takim stanie. Pragniemy z powrotem ustawić się tak, jak Bóg tego pragnie – chcemy obrać pozycję, która zapewni nam zwycięstwo. Chcemy zobaczyć, co w nas dzisiaj nie działa, co trzeba poprawić, na ile odeszliśmy od Boga, czyli innymi słowy – chcemy się nawrócić, przybliżyć do Boga, wsłuchać się w Jego głos, realizować Jego pomysły na nasze życie.

Mówcy

Wizjoner, strateg i mentor. Ukończył Wydział Zarządzania i Marketingu na Uniwersytecie Warszawskim. Specjalizuje się w finansach i bankowości, ale ma na sercu rozwój edukacji w duchu wartości takich jak odpowiedzialność, wzajemna pomoc, szacunek, uczciwość. Jest jednym z pionierów edukacji chrześcijańskiej w Polsce. Mąż Ani, tata Mateusza, Beniamina, Eliasza, Andrzeja oraz Hani i Nadii.

Założyciel Pogłębiarki – internetowego ruchu medytacyjnego oraz Drogi Abrahama – ekstremalnej wyprawy wyłącznie dla mężczyzn. W przeszłości pracował w Szkole Kontaktu z Bogiem, prowadząc rekolekcje ignacjańskie dla młodzieży. Absolwent filozofii oraz teologii.

Kapłan Archidiecezji Lubelskiej, moderator Chełmskiego Centrum Ewangelizacji oraz dyrektor Chełmskiej Szkoły Ewangelizacji, duszpasterz akademicki PANS w Chełmie, lider zespołu Good God, rekolekcjonista, autor książek „W oczekiwaniu na przełom” oraz „Przemień pustkę w przestrzeń”.

Dziennikarz „Gościa Niedzielnego”, autor kilkunastu książek. W 1998 roku opublikował „Radykalnych”. Poruszające wywiady ze znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznawali się do wiary w Boga stały się rychło bestsellerem. Lider Diakonii Świętej Rodziny w Katowicach. Mąż Doroty, ojciec Marty, Łukasza i Nikodema.

Dziennikarz, lider wspólnoty Chefsiba. W 2011 r. ukończył roczny kurs Szkoły Biblijnej Ulfa Ekmana „LOBC” w Uppsali. Mówca konferencyjny i rekolekcyjny, konferansjer, tłumacz, pasjonat komunikacji interpersonalnej i wystąpień publicznych. Mąż Agnieszki, tata Grzesia, Basi i Emilki.

Psycholożka, psychoterapeutka integratywna, liderka katolickiej wspólnoty BetLehem. Wokalistka i założycielka uwielbieniowego projektu – Projekt Przebudzenie, który prowadzi Szkołę Uwielbienia w Warszawie. Od 2004 jako liderka prowadzi modlitwę, naucza i prowadzi warsztaty w różnych miastach w Polsce. Jej marzeniem jest widzieć Kościół, w którym uwielbienie Boga jest pełne pasji i zaangażowania, które objawia Jego Wszechmoc. W 2010-2011 studiowała w Szkole Biblijnej Livets Ord w Szwecji. Żona Marka, mama Szymona, Rafała i Haliny.

Uwielbienie

Kahal.U jest zespołem, który powstał przy wspólnocie Kahal, pragnąc z całego serca wielbić Boga. Muzyka, którą wykonują artyści, jest skierowana na ogłaszanie Bożej Chwały i Mocy w świecie. Zespół z radością wielbi Pana, śpiewając Pieśń Nową Bogu, który czyni cuda. Jako grupa przyjaciół zawodowo zajmujących się muzyką, Kahal.U stara się oddać z wdzięcznością swoje talenty Bogu.

W skład zespołu wchodzą:

Katarzyna Danek – wokal
Gabriela Gąsior – wokal
Katarzyna Hilbrycht – wokal
Łukasz Sosna – saksofon
Wojciech Gąsior – instrumenty klawiszowe
Rafał Hilbrycht – gitara basowa
Kamil Wójcik – perkusja
Anna Sosna – flagi

Informacje

Kiedy: 22 kwietnia 2023 r. (sobota)

Miejsce: Chełmski Dom Kultury, Plac Tysiąclecia Państwa Polskiego 1, 22-100 Chełm

Organizator: Chełmskie Centrum Ewangelizacji

Koszt: 100 zł (zawiera: obiad i kolację, poczęstunek w przerwach, kawę, herbatę, materiały, pozostałe koszty organizacyjne). Liczba uczestników konferencji jest ograniczona. Jeżeli pragniesz być z nami w tym dniu, koniecznie się zarejestruj!

Posiłki: w trakcie przerw przewidziany jest obiad i kolacja (do wyboru mięsny lub wege) oraz kawa, herbata, przekąski

Początek: sobota, godz. 10:00

Zakończenie: sobota, ok. 19:30

Parking: przy domu kultury są dostępne darmowe parkingi

Noclegi: istnieje możliwość zamówienia noclegu w Domu Pielgrzyma przy Sanktuarium (pokoje 2,3 – osobowe z łazienką plus kuchnia do wspólnego użytku). Należy to uczynić dzwoniąc pod numer 82 565 36 56. Dostępne są również hotele takie jak, m.in.: Duet, Kozak, Edels, Lwów, Kamena, Zajazd Trzy Dęby

Recepcja: Każdy uczestnik w dniu konferencji otrzyma w recepcji identyfikator oraz pakiet powitalny. Rejestracja uczestników czynna będzie od godziny 8:30 w Chełmskim Doku Kultury

Zapisy: wyłącznie przez formularz rejestracji. Zapisy trwają do 16 kwietnia lub do wyczerpania miejsc

Zapisy indywidualne: nie prowadzimy zapisów grupowych. Każdy uczestnik zapisuje się imiennie,  indywidualnie.

Przekazanie rezerwacji: każdy uczestnik otrzymuje imienny identyfikator, dlatego w przypadku przekazania swojej rezerwacji innej osobie, prosimy przekazać nam dane uczestnika

Rezygnacja: po uiszczeniu opłaty, w przypadku rezygnacji z wydarzenia do 9.04 zwracana jest wpłacona kwota pomniejszona o 30 zł. Rezygnacja po 9.04 wiąże się z tym, że całość kwoty przekazana będzie na koszty organizacji

Opłaty: Opłaty przyjmowane są na konto w formie przedpłaty w wysokości 100%. Nie ma możliwości dokonania opłaty na miejscu.

Każdy uczestnik otrzyma potwierdzenie drogą e-mailową wpłaty i rezerwacji miejsca w ciągu 2 dni roboczych od zaksięgowania wpłaty. Opłatę należy dokonać w ciągu 3 dni roboczych od daty rezerwacji, w przeciwnym wypadku rezerwacja zostanie anulowana (o czym dana osoba otrzyma informację e-mailowo)

Miejsca na sali zajmowane będą według uznania, bez konkretnej rezerwacji, dlatego zachęcamy do punktualnego zgłoszenia w rejestracji

Dzieci do 4 lat zajmujące miejsce na kolanach opiekuna mogą uczestniczyć w konferencji bez konieczności rejestracji, są zwolnione z opłat

Koszt udziału uczestnika w wieku 5-17 lat jest taki sam jak osoby dorosłej (100zł).

Uczestnik w wieku 5-15 lat może przebywać z rodzicem lub opiekunem prawnym będącym na konferencji

Uczestnik w wieku 16-17 lat może przebywać na konferencji bez rodzica lub opiekuna

Od uczestnika w wieku 16-17 lat wymagana jest pisemna zgoda rodzica lub opiekuna prawnego, okazana podczas rejestracji. Zgoda musi zawierać numer PESEL, numer telefonu oraz adres zamieszkania rodzica lub opiekuna prawnego. Bez okazania zgody osoba niepełnoletnia nie może wziąć udziału w konferencji

Organizator nie zapewnia specjalnych pomieszczeń dla dzieci (przebieralnie, pokoje zabaw, miejsca na wózki itp.)

Zgody: Dokonując zapisu wyrażasz zgodę na utrwalanie i korzystanie z Twojego wizerunku przez organizatorów wydarzenia. Zgoda obejmuje również korzystanie z wizerunku utrwalonego w trakcie wydarzenia oraz po zakończeniu inicjatyw, bez ograniczeń terytorialnych i czasowych, w ramach działalności organizatora.

Czekamy na Twoją wiadomość – biuro@chce.info lub telefon 510 676 422

Możesz również skorzystać z naszego formularza kontaktowego.

Program

8:30-10:00 – rejestracja

10:00-10:10 – opening

10:10-10:30 – uwielbienie

10:30-11:10 – konferencja I

11:10-11:20 – modlitwa

11:20-12:00 – konferencja II

12:00-12:45 – przerwa

12:50-13:30 – konferencja III

13:30-13:40 – modlitwa

13:40-14:20 – konferencja IV

14:20-15:20 – obiad

15:20-16:00 – konferencja V  

16:00-16:10 – modlitwa

16:10-16:50 – konferencja VI

17:00-17:10 – uwielbienie/kolekta

17:10-18:00 – kolacja (przerwa techniczna)

18:00-19:15 – uwielbienie (prowadzi Marta Miłuńska z zespołem Kahal.U)

19:15 – podziękowania

19:30 – zakończenie

Rejestracja

Patronat honorowy

Nasze wydarzenie patronatem honorowym objął Arcybiskup Stanisław Budzik

Wspierają nas

Patronat medialny

Sponsorzy