Wieczernik

Nowy Wieczernik

Kiedy rozpoczynaliśmy organizowanie pierwszych rekolekcji i pełni emocji stawaliśmy przy mikrofonie, a salę zapełniali pierwsi uczestnicy – nawet nam się nie śniło, do czego Pan Bóg będzie nas zapraszał w kolejnych miesiącach i latach. 

Miejscem naszych działań w Chełmie jest tzw. Sala różańcowa. To duże pomieszczenie udostępnione przez parafię, w którym spotykają się wspólnoty i grupy parafialne. To tu organizowane są warsztaty, rekolekcje, konferencje. 
Jest to bez wątpienia nasz Chełmski Wieczernik, w którym modlimy się, doświadczamy spotkania z Bogiem żywym, Jego obecności, uzdrowienia serca. Poznajemy również inne osoby, które chcą pogłębiać swoją wiarę, formować się. 

“Jezus namacalnie dotknął mojego serca, czułam, jak je rozpalał, dotykał. Ogarnęło mnie ogromne ciepło i miałam wrażenie, że dosłownie wypali ono mi moje wnętrze. Namacalnie dotykał moich ran. Podczas modlitwy o dar Ducha Świętego poczułam po raz pierwszy Jego obecność i miłość” (Iwona, 41 lat).

To tylko jedno z dziesiątek świadectw,
które otrzymaliśmy po organizowanych tutaj rekolekcjach. Z tym miejscem łączy się historia wielu osób, które wróciły do swoich domów przemienione.

Wieczernik XXI wieku

Nie da się opisać tej radości, kiedy na zaproszenie do formowania się na ewangelizatorów odpowiada przeszło 100 osób, które po roku spotkań wyruszają do domów mieszkańców Chełma, aby głosić Dobrą Nowinę. Nie da się opisać zaskoczenia, kiedy po krótkim czasie rekrutacji musimy zamykać zapisy na Szkołę Biblijną, bo już nie zmieścimy więcej uczestników w sali.

Ale też nie da się opisać tego uczucia, kiedy dostajemy pytania od osób z dalszych miast Polski, a nawet świata: “czy można uczestniczyć online?”, “czy będzie transmisja?”, albo od tych, którzy chorują i nie mogą być obecni, a chcieliby się połączyć przez Internet. Dotyka nas to, że w tym momencie nie możemy odpowiadać na te potrzeby.

Marzymy, żeby stworzyć wieczernik na miarę XXI wieku. Miejsce, w którym głoszenie Słowa Bożego nie będzie miało żadnych barier, ani ze względu na czas, ani na odległość, w którym będzie możliwość tworzenia wspólnoty z ludźmi z wszystkich krańców Polski i świata. Miejsce przyjazne dla osób w każdym wieku.  

Wierzymy, że Pan Bóg zaprasza nas do podjęcia bardzo konkretnego kroku, który by to umożliwił. A jest nim REMONT POMIESZCZENIA i rozpoczęcie realizacji działań ewangelizacyjnych na miarę naszych czasów i potrzeb. 

Nowy Wieczernik pozwoli na:

Marzymy, aby nasza sala wyglądała tak:

Nie jest tak dobrze, jak się wydaje

Sala różańcowa sprawia pozytywne wrażenie: duża i komfortowa przestrzeń, ciekawe wnętrze. Ale nie jest tak dobrze, jak wydaje się na pierwszy rzut oka.

Stan pomieszczenia na dzień dzisiejszy pozostawia wiele do życzenia. Wymaga ono remontu, ponieważ była budowana wiele lat temu i sporo elementów podległo zniszczeniu. Naglącym problemem staje się choćby przeciekający dach i destrukcyjny wpływ tych nieszczelności m.in. na tynki.

Dodatkowym wyzwaniem jest presja czasu, ponieważ remont musi zakończyć się tak, abyśmy mogli realizować wydarzenia zaplanowane już na jesień 2024 roku.

Opracowany przez specjalistów kosztorys remontu wynosi łącznie 400 000 zł i zakłada następujące prace:

Prosimy Cię o wsparcie

Remont przerasta siły naszej wspólnoty i możliwości finansowe. Bardzo mocno wierzymy, że inwestycja w Wieczernik ma sens i przyniesie ona owoce w życiu wielu osób, które oczekują na dobre treści, które chcą razem z nami rozpalać swoją wiarę i formować się w niej. 

Ty też możesz zostać współbudowniczym Nowego Wieczernika Zapraszamy Cię do wsparcia tego dzieła, dołożenia swojej cegiełki. Rozpoczął się właśnie pierwszy etap działań w wysokości 150 000 zł. 

Możesz to uczynić w następujący sposób:

Szybki przelew

Wybierz kwotę:
Szczegóły Darczyńcy:
Zgody:
Wybierz bramkę:
Operator płatności:
Przelewy24 Logo PayPal Logo
Dzięki wpłatom Darczyńców mamy już 1 115 zł z 150 000 zł
1%

Lista Darczyńców

Imię Kwota Miejscowość Data
Wpłata bankowa 600,00 zł Lublin 21-05-2024
Wpłata bankowa 230,00 zł Sobolów 21-05-2024
Krystyna (wpłata gotówkowa) 50,00 zł Sawin 21-05-2024
Wpłata bankowa 200,00 zł Łęczna 21-05-2024
Anonimowy Darczyńca 35,00 zł Sawin 07-05-2024

Przelew tradycyjny

Nasze dane:

Chełmskie Centrum Ewangelizacji
ul. Lubelska 2, 22-100 Chełm
– PLN 81 1600 1462 1026 7310 0000 0002 (BNP Paribas)
– Przelew zagraniczny: IBAN: PL81160014621026731000000002, SWIFT: PPABPLPKXXX
W tytule wpisując: Darowizna – nowy wieczernik

Już teraz pokonujemy granice

W ostatnim czasie otrzymaliśmy potwierdzenie, że nasze działania pokonują granice Chełma, Lubelszczyzny, a nawet Polski. Realizowaliśmy kilka inicjatyw online, m.in. webinar na żywo, transmisję z konferencji “Twierdza”, w których uczestniczyło sporo osób.

Na mapce
zaznaczyliśmy miejsca, z których logowali się nasi uczestnicy. Otrzymaliśmy wiele słów wdzięczności za możliwość formy online. Nasze obecne warunki nie pozwalają jednak, by na ten moment taka działalność mogła być realizowana w szerszym zakresie i w dobrej jakości. 
Wierzymy, że z Twoją pomocą treści z nowego wieczernika będą mogły pokonać wszelkie granice!